Ustawienia widoku strony

Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów

E-REJESTRACJA

Bezpłatne seanse filmowe

24 listopada 2023 r. godz. 18:00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie oraz Zespół Interdyscyplinarny w Wołominie serdecznie zapraszają do kina Helios przy ul. Geodetów 2 w Wołominie na bezpłatną projekcję filmu "Chłopi" w reżyserii Hugh Welchman i Doroty Kobieli. Po seansie odbędzie się spotkanie ze specjalistą poświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy. Zadanie jest realizowane w ramach projektu "PoMocne Kino", finansowanego z Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" oraz Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.
Zapraszamy serdecznie.

Bezpłatne seanse filmowe

18 października 2023 r. godz. 18:00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie oraz Zespół Interdyscyplinarny w Wołominie serdecznie zapraszają do kina Helios przy ul. Geodetów 2 w Wołominie na bezpłatną projekcję filmu "Dzika banda" w reżyserii Pierre'a Salvadori. Po seansie odbędzie się spotkanie ze specjalistą poświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy. Zadanie jest realizowane w ramach projektu "PoMocne Kino", finansowanego z Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" oraz Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.
Zapraszamy serdecznie.

Program bezpłatnych leków - rozszerzenie

Rozszerzamy program. 1 września 2023 wchodzi w życie ustawa, na postawie której osoby, które ukończyły 65 lat, a także dzieci i młodzież do 18 lat otrzymają prawo do wybranych bezpłatnych leków.
"Wykaz bezpłatnych leków dla dzieci i młodzieży w wieku do 18. roku życia zawierać będzie ponad 2 800 leków. Z kolei dla seniorów powyżej 65+ wykaz ten to prawie 3 800 bezpłatnych leków".

Więcej na stronie Ministerstwa Zdrowia

Szczepienia przeciw HPV

Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.

Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv

Internetowe Konto Pacjenta - tu zapisuje się historia Twojego zdrowia

Zaloguj się na IKP, odbierz e-receptę, e-skierowanie.
Zobacz Twoje dokumenty medyczne.
Możesz tu złożyć wniosek o EKUZ, wybrać lekarza POZ itp.

Internetowe konto pacjenta dostępne pod adresem - https://pacjent.gov.pl/

Alergia i astma – nie lekceważ objawów

Coraz więcej ludzi zmaga się alergią. Stała się problemem cywilizacyjnym. Nieleczona może prowadzić do astmy. Czy da się jej zapobiec? Jak sobie z nią radzić i jak przeciwdziałać powikłaniom?

Na alergię choruje w Polsce ok. 12 mln osób, a ponad 4 mln walczy z astmą. Nie lekceważ objawów, które świadczą o możliwości występowania alergii u Ciebie lub u kogoś bliskiego. Ważne jest szybkie rozpoznanie i podjęcie leczenia.

Astma oskrzelowa jest chorobą układu oddechowego, spowodowaną zapaleniem błony śluzowej oskrzeli. Niestety, nie da się jej wyleczyć – może towarzyszyć choremu przez całe życie. Jednak odpowiednia terapia pozwala zmniejszyć liczbę zaostrzeń choroby i uchronić od powikłań. Daje też szansę na życie bez ograniczeń.

Wiecej informacji na ten temat: https://pacjent.gov.pl/

Profilaktyka 40 Plus

Profilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Celem programu jest zwiększenie liczby osób wykonujących takie badania,  wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.


Więcej na temat programu: https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus

  • Przyjazna atmosfera

  • Przychodnia z tradycją

  • Wykwalifikowana kadra

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.