Ustawienia widoku strony

Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów

E-REJESTRACJA
 

Poradnia otolaryngologiczna

Lekarz otolaryngolog zajmuje się rozpoznaniem oraz medycznym i chirurgicznym leczeniem schorzeń w obrębie nosa, zatok, ucha, gardła, krtani, a także różnych pokrewnych struktur szyi i twarzoczaszki (np. gruczoły ślinowe, węzły chłonne).

Zapalenie zatok jest jednym z najczęstszych schorzeń leczonych przez laryngologa. W zapaleniach zatok ból jest najczęściej zlokalizowany w okolicy czoła lub twarzy, a niekiedy pojawia się ból głęboki lub wrażenie rozpierania twarzy. Należy podkreślić, że objaw ten nie jest charakterystyczny dla tej jednej choroby. Charakterystycznym objawem jest katar oraz pojawienie się żółtej lub zielonkawej wydzieliny z nosa lub spływającej po tylnej ścianie gardła. Wydzielina z nosa staje się coraz gęstsza, co wiąże się z uczuciem zatkanego nosa, powodując trudności w oddychaniu i koniecznością oddychania przez usta.
Choroba może być spowodowana różnego rodzaju alergiami, obecnością polipów, wadami pourazowymi lub nieprawidłowościami w budowie anatomicznej (np. skrzywienie przegrody nosowej), a także infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi górnych oraz dolnych dróg oddechowych.

Godziny przyjęć

Poradnia jest czynna poniedziałki w godzinach 10:00 - 12:00
W celu rejestracji i umówienia wizyty prosimy o połączenie z poradnią położniczo-ginekologiczną pod nr 22 787 54 1622 787 51 06, 22 400 56 79 lub 22 776 26 56

Personel poradni otolaryngologicznej

lekarz Andrzej Waśniewski - otolaryngolog
pielęgniarka Barbara Kmiołek
  • Przyjazna atmosfera

  • Przychodnia z tradycją

  • Wykwalifikowana kadra

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.